Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Rozwój wsi i Rolnictwo Sprawy Wsi Mieszkańcy wsi wybierają sołtysów

  Sprawy Wsi

spotkanie mieszkańców
26-03-2019

Mieszkańcy wsi wybierają sołtysów

Rozpoczęły się zebrania wiejskie na terenie gminy Żarów, podczas których mieszkańcy wybierać będą nowych sołtysów oraz przedstawicieli Rad Sołeckich. Nowo wybrani sprawować będą swoje funkcje przez 5 lat.

W zebraniach wyborczych uczestniczą burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, radni Rady Miejskiej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W poniedziałek, 25 marca jako pierwsi nowych sołtysów wybierali mieszkańcy Bożanowa oraz Wierzbnej. Znamy też składy Rady Sołeckiej w obydwu tych miejscowościach.

Wierzbna:

  • Sołtys: Stanisław Legiejew
  • Rada Sołecka: Janusz Król (przewodniczący), Karolina Brejnakowska, Beata Rosiek, Aneta Witkowska, Wojciech Pawłowski

Bożanów:

  • Sołtys: Agnieszka Mazur
  • Rada Sołecka: Maria Jakubiec (przewodnicząca), Renata Borowska, Maria Kowalik, Janina Siwek, Halina Bieniasz

Sołtysi są liderami swoich wsi, to do nich w pierwszej kolejności, z różnymi problemami, wnioskami i często niełatwymi sprawami zgłaszają się mieszkańcy. Współpracują z Radą Sołecką, aktywnie działając na rzecz wsi i wszystkich mieszkańców.

Sołeckie zebrania wyborcze dopiero się rozpoczęły, potrwają do 4 kwietnia. Będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych decyzjach naszych mieszkańców. Pełny harmonogram zebrań wyborczych można znaleźć tutaj: http://nowa.um.zarow.pl/gmina-zarow/n,68962,mieszkancy-wsi-wybiora-nowych-soltysow.html

Magdalena Pawlik