Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Rozwój wsi i Rolnictwo Sprawy Wsi Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich w...

  Sprawy Wsi

KGW Imbramowice
21-02-2022

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach festiwalu „Polska Od Kuchni”

Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję.

Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

W ramach konkursu odbędą się wybory Miss Wdzięku (konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+), konkurs kulinarny (podczas którego Koła mają za zadanie przygotować danie regionalne, bądź nowoczesna wariację na jego temat), konkurs artystyczny (zgłoszenia powinny nawiązywać do lokalnych obrzędów związanych ze ślubem. Weselny taniec, przyśpiewka, scenka, a może własnoręcznie uszyty welon? Wszystkie chwyty dozwolone!) oraz Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię. Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/zgloszenia-do-konkursow-on-line-s6106

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach: eliminacje wstępne, półfinały wojewódzkie (nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł) i finał, który odbędzie się 24 września 2022 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich Półfinałów Wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych. Wydarzenie zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert „Roztańczony PGE Narodowy”. Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 10 000 zł.

logo Festiwal Polska od Kuchni

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja relacjonowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2, oraz na antenie TVP Kobieta. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą do 14 marca 2022r.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na profilach na portalach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/polskaodkuchni

Instagram: https://www.instagram.com/festiwalpolskaodkuchni