Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

Wskaż drzewo na pomnik przyrody
15-04-2021

Wskaż drzewo na pomnik przyrody

Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji, której celem jest ochrona cennych drzew. Każdy mieszkaniec, także szkoła, przedsiębiorca, stowarzyszenie, organizacja ekologiczna, parafia czy urząd, może bezpłatnie zgłosić drzewa, które powinny...

Czytaj więcej
Bądź EKO i załóż przydomowy kompostownik
14-04-2021

Bądź EKO i załóż przydomowy kompostownik

Kompostowanie to najlepszy sposób, żeby uzyskać własny materiał do użyźniania gleby, a przy tym zagospodarować odpady, które powstają w naszej kuchni czy ogrodzie.

Czytaj więcej
Jak długo rozkładają się śmieci? Nowe plansze ekologiczne
14-04-2021

Jak długo rozkładają się śmieci? Nowe plansze ekologiczne

W ramach realizacji Żarowskiego Projektu Ekologicznego we wszystkich instytucjach, szkołach, na terenie przedszkola i na świetlicach wiejskich w gminie Żarów zamontowane zostały plansze ekologiczne pod nazwą: „Jak długo rozkładają się śmieci?”.

Czytaj więcej
Na terenie naszego miasta powstają łąki kwietne
12-04-2021

Na terenie naszego miasta powstają łąki kwietne

Upiększają, są przyjazne owadom, a dodatkowo wpływają pozytywnie na gospodarkę wodną w glebie. Mowa o łąkach kwietnych, które powstają na terenie Żarowa.

Czytaj więcej
Nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych
01-04-2021

Nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych

Od 1 maja 2021r. mieszkańców gminy Żarów będą obowiązywały nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Na sesji Rady Miejskiej w czwartek, 25 marca radni Rady Miejskiej przyjęli nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych oraz nowe zasady w systemie...

Czytaj więcej
Harmonogram wywozu odpadów na 2021 rok
31-03-2021

Harmonogram wywozu odpadów na 2021 rok

Firma Eneris Surowce S.A. Oddział we Wrocławiu, która świadczy usługi w zakresie zbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Żarów, przekazała nowy harmonogram wywozu odpadów na 2021 rok.

Czytaj więcej
Rusza II edycja programu „Moja Woda” – weź 5.000 zł i oszczędzaj wodę
22-03-2021

Rusza II edycja programu „Moja Woda” – weź 5.000 zł i oszczędzaj wodę

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia drugą odsłonę programu „Moja Woda”.

Czytaj więcej
Zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi
18-03-2021

Zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi

W 2021r. usługę w zakresie zbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Żarów będzie świadczyć firma Eneris Surowce S.A., która została wyłoniona na skutek rozstrzygniętego przetargu.

Czytaj więcej
Zgłoś drzewo na pomnik przyrody - ratujmy drzewa dla przyszłych pokoleń!
17-03-2021

Zgłoś drzewo na pomnik przyrody - ratujmy drzewa dla przyszłych pokoleń!

Urząd Miejski w Żarowie zaprasza mieszkańców gminy Żarów do zgłaszania cennych i wartych ochrony drzew, które miasto mogłoby otoczyć opieką i uratować. Każdy może zgłosić okaz, któremu warto przyznać status pomnika przyrody.

Czytaj więcej
ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat
10-03-2021

ARiMR przypomina - wypalanie traw grozi utratą dopłat

Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

Czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13