Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

Kolejny zielony przystanek w naszym mieście
02-07-2021

Kolejny zielony przystanek w naszym mieście

Najpierw zazieleniły się przystanki autobusowe przy ul. Armii Krajowej w kierunku wyjazdu z Żarowa i przy ul. Chrobrego. W kolejnej części naszego miasta mieszkańcy w otoczeniu przyrody mogą czekać na autobus.

Czytaj więcej
Wypełnij ankietę i oceń walory krajobrazowe
24-06-2021

Wypełnij ankietę i oceń walory krajobrazowe

Droga Mieszkanko/Drogi Mieszkańcu Dolnego Śląska! Czy czujesz się związany z miejscem z którego pochodzisz? Czy podoba Ci się otoczenie w którym mieszkasz?

Czytaj więcej
Zakwitły łąki kwietne
18-06-2021

Zakwitły łąki kwietne

Maki, chabry, koniczyny łąkowe, lawendy, czarnuszki, szałwie. Te i wiele innych kwiatów mienią się różnorodnymi kolorami na łąkach kwietnych, które pięknie rozkwitły na terenie naszego miasta.

Czytaj więcej
Od 1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
18-06-2021

Od 1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Z dniem 1 lipca każdy właściciel domu lub zarządca budynku będzie miał 12 miesięcy na złożenie deklaracji na temat źródeł ciepła i spalania.

Czytaj więcej
PSZOK ponownie otwarty
11-06-2021

PSZOK ponownie otwarty

Informujemy, że od dnia 12 czerwca 2021r. ponownie zostanie otwarty Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Żarowie przy ul. Armii Krajowej 34 (miejsce przy elewatorach zbożowych – tam, gdzie dotychczas).

Czytaj więcej
Informacja dotycząca usuwania folii rolniczej
11-06-2021

Informacja dotycząca usuwania folii rolniczej

Burmistrz Miasta Żarów informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Czytaj więcej
Spotkanie informacyjne w ramach Programu "Czyste Powietrze"
10-06-2021

Spotkanie informacyjne w ramach Programu "Czyste Powietrze"

We wtorek, 15 czerwca 2021r. o godz. 14.30 w sali przy ul. Armii Krajowej 60A w Żarowie odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany pieca, docieplenia domu i montażu odnawialnych źródeł energii w ramach...

Czytaj więcej
Sadzimy kwiaty na skwerach i placach
09-06-2021

Sadzimy kwiaty na skwerach i placach

Kolorowo zrobiło się przy skwerach i placach na terenie Żarowa. W różnych częściach naszego miasta skwery obsadzone zostały wiosennymi nasadzeniami. Takie widoki cieszą oko. Wielobarwne palety kwiatów ubarwiają różne miejsca w mieście.

Czytaj więcej
Weź pieniądze i posadź las – wkrótce ruszy nabór wniosków
20-05-2021

Weź pieniądze i posadź las – wkrótce ruszy nabór wniosków

Rolnicy gospodarujący na gruntach o słabszej jakości, które nie zapewniają odpowiednich plonów, mogą posadzić na nich las i uzyskać na ten cel dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej
Ekologiczne torby trafiły do mieszkańców
06-05-2021

Ekologiczne torby trafiły do mieszkańców

W ramach Żarowskiego Projektu Ekologicznego pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowali do rozdania bawełniane, ekologiczne torby z hasłem „Okaż Kulturę, chroniąc Naturę” oraz logami firm, które wsparły finansowo ich zakup.

Czytaj więcej
1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 16