Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

  Gospodarka odpadami i ochrona środowiska

Wyniki kontroli
18-03-2019

Wyniki kontroli

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, w piśmie z 12 marca br. powiadomił Urząd Miejski w Żarowie o wynikach kontroli jaką przeprowadzono na terenie nieruchomości należącej do inwestora, który zamierza na niej wybudować Zakład budowy dróg, a w...

Czytaj więcej
Powiatowy Nadzór Budowlany skontrolował działkę
05-03-2019

Powiatowy Nadzór Budowlany skontrolował działkę

Wer wtorek, 5 marca inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kontrolę działki, na której firma Pro-Tra Building planuje wybudowanie „otaczarni”.

Czytaj więcej
Burmistrz o „otaczarni”
28-02-2019

Burmistrz o „otaczarni”

Powstanie w Żarowie zakładu, który miałby produkować masę bitumiczną (tzw. asfaltownię) wywołał wiele emocji wśród mieszkańców naszej gminy. Na kontach społecznościowych w internecie przeczytać można wiele komentarzy, wpisów i opinii na ten temat,...

Czytaj więcej
Marsz protestacyjny „NIE dla asfaltowni w Żarowie”
25-02-2019

Marsz protestacyjny „NIE dla asfaltowni w Żarowie”

W sobotę, 23 lutego 2019 roku z inicjatywy mieszkańców naszej gminy, którzy zawiązali Komitet Społeczny protestujący przeciwko planowanej budowie zakładu produkującego masę bitumiczną, zorganizowany został marsz protestacyjny.

Czytaj więcej
WIOŚ przeprowadza badania na terenie planowanej budowy zakładu
22-02-2019

WIOŚ przeprowadza badania na terenie planowanej budowy zakładu

22 lutego br., na wniosek Urzędu Miejskiego w Żarowie, po interwencji mieszkańców naszej gminy, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska dokonali pomiaru materiałów składowanych przez inwestora na terenie działki w Żarowie, na...

Czytaj więcej
Powstał Klaster Odnawialnych Źródeł Energii Wzgórz Strzegomskich
14-02-2019

Powstał Klaster Odnawialnych Źródeł Energii Wzgórz Strzegomskich

Cztery gminy powiatu świdnickiego: Żarów, Strzegom, Jaworzyna Śląska i Dobromierz zawiązały Klaster Odnawialnych Źródeł Energii Wzgórz Strzegomskich. W środę, 13 lutego burmistrzowie i wójtowie gmin podpisali porozumienie o współpracy ze spółkami...

Czytaj więcej
Debata z mieszkańcami w sprawie wytwórni masy bitumicznej
13-02-2019

Debata z mieszkańcami w sprawie wytwórni masy bitumicznej

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło 12 lutego 2019 roku w debacie w sprawie wytwórni masy bitumicznej, która ma powstać w Żarowie. Zakład dróg wraz z infrastrukturą swoją siedzibę chce ulokować przy ul. Przemysłowej w Żarowie, w bliskim sąsiedztwie...

Czytaj więcej
Skontrolują – czym palimy w piecach
28-01-2019

Skontrolują – czym palimy w piecach

Co roku w sezonie grzewczym występuje ten sam problem spalania śmieci w przydomowych piecach. Ciemny, gęsty dym często jest dowodem na to, że właściciel domu pali tym, co zakazane. Żarowianie także zwrócili na ten problem uwagę, wskazując, że...

Czytaj więcej
Procedura wydania decyzji środowiskowej
07-01-2019

Procedura wydania decyzji środowiskowej

W związku z licznymi informacjami oraz komentarzami, które umieszczone zostały na profilu facebookowym dotyczącymi powstania w Żarowie wytwórni masy bitumicznej poniżej przedstawiamy, jak wygląda procedura wydania decyzji o środowiskowych...

Czytaj więcej
Podłącz się do kanalizacji i skorzystaj z dofinansowania
27-07-2018

Podłącz się do kanalizacji i skorzystaj z dofinansowania

26 lipca2018 roku radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu programu dofinansowania ze środków budżetu Gminy Żarów wykonania podłączeń budynków do zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej.

Czytaj więcej
1 ... 7 8 9 10