Urząd Miejski w Żarowie
woj. dolnośląskie, powiat świdnicki

ul. Zamkowa 2, 58-130 Żarów
Jesteś na > Aktualności

  Aktualności

Wykład „Żarowska Silesia”
23-08-2019

Wykład „Żarowska Silesia”

Prelekcja historyczna „Żarowska Silesia” była tematem pierwszego wykładu o historii Gminy Żarów. Wykład na świetlicy wiejskiej w Kalnie w środę, 21 sierpnia poprowadził Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej.

Czytaj więcej
I Dolnośląski Przegląd Zespołów Folkowych i Ludowych
20-08-2019

I Dolnośląski Przegląd Zespołów Folkowych i Ludowych

Barwny korowód rozpoczął I Dolnośląski Przegląd Zespołów Folkowych i Ludowych „Kolorowo i Folkowo na Targ Street”.

Czytaj więcej
Kto może ubiegać się o znak „Zakup Prospołeczny”?
16-08-2019

Kto może ubiegać się o znak „Zakup Prospołeczny”?

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej informuje, że podmioty ekonomii społecznej mogą ubiegać się o certyfikację Znakiem Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny”.

Czytaj więcej
Dotacje na rozwój usług turystycznych z LGD „Szlakiem Granitu”
13-08-2019

Dotacje na rozwój usług turystycznych z LGD „Szlakiem Granitu”

W związku z rozpoczynającymi się niebawem naborami wniosków o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do zapoznania się z możliwościami dofinansowania Waszych inicjatyw w...

Czytaj więcej
Prace nasadzeniowe przy ul. Zamkowej
12-08-2019

Prace nasadzeniowe przy ul. Zamkowej

Przy Urzędzie Miejskim w Żarowie trwają pracę w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych...

Czytaj więcej
Zakaz wywożenia gruzu
07-08-2019

Zakaz wywożenia gruzu

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa oraz obowiązującym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie miasta i gminy Żarów obowiązuje zakaz samodzielnego wywożenia i składowania gruzu w miejscach do tego nieprzeznaczonych (tj....

Czytaj więcej
Uwaga na kradzieże rowerów
06-08-2019

Uwaga na kradzieże rowerów

W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże rowerów na terenie naszej gminy. Dlatego Komisariat Policji w Żarowie apeluje do rowerzystów, aby nie zostawiali swoich jednośladów bez zabezpieczenia.

Czytaj więcej
Półmetek wakacji w żarowskiej bibliotece !
06-08-2019

Półmetek wakacji w żarowskiej bibliotece !

Półmetek wakacyjnych zajęć już za nami. Uczciliśmy to wydarzenie, organizując słodką ucztę dla dzieci podczas poniedziałkowego spotkania. Cieszymy się, że pomimo upalnej pogody, chętnych do wspólnej zabawy nie brakuje, a wręcz przybywa! Do końca...

Czytaj więcej
Prelekcje o lokalnej historii
02-08-2019

Prelekcje o lokalnej historii

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na prelekcje historyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Czytaj więcej
1 ... 204 205 206 207 208 209 210 ... 245